8 Kasım 2014 Cumartesi

Mozaik - Mosaic

Yine ne kadar çok ihmal etmişim blogumu.... Pek çok şey ürettim bu süreçte... Hepsini paylaşacağım elbette ama öncelikle yaz başı bitirdiğim mozaiklerimi paylaşmak istiyorum. Bütün kurs boyu iki tane mozaik yapabildim,üçüncü proje eşimin ameliyatına denk geldiği için yapmadım.

Once again I've neglected my blog for long.... I've made many things in this period... I will share them all but initially I want to share the mosaics that I'de finished in the beginning of summer... I could only make two pieces throughout the course, I couldn't go on with the third project because of my husbands operation.


Öncelikle saatim... Doğal taşlarla yapıldı (Mermer, granit...)

First my clock... Made with natural stone (ie;marble, granite...)
Sonra torso... Renkli camla yapıldı...

Then the torso... Made from colored glass...
Üçüncü projeyi yapamamış olmaktan dolayı pek üzgün değilim, yapmış olsaydım asamayacaktım duvara... duvarlarda yer yok, saatimi bile asacak yer bulamadım... Ben yapmadım ama bir arkadaşımınkini paylaşmak istiyorum... Bu çalışmada hem mozaik hemde kağıt rölyef kullandı. Fotoğrafta pek belli olmuyor ama araba kağıt rölyef...  O araba için günlerce Oya ile metal araba aradık, arabayı verevine kestirdi Oya ama pek kötü oldu... En sonunda kağıt rölyef bir araba ile çözdü olayı.

I'm not unhappy for not making the third projecet as if I had made it I wouldn't be able to hang it on the wall... Walls are all full, I couldn't even find a place to hang my clock... Although I didn't do it I will share one of my friends project. In this work she used paper tole besides mosaic. Although it is not perceivable from the photo, the car is made using paper tole... For days we searched for an appropriate metal car, found one, Oya had it cut diagonally but it looked terrible... In the end she solved her problem with a paper tole car.


5 yorum:

 1. oo hoşgeldin!
  hem de nelerle geri döndün, daha fazlasını bekliyorum :)

  YanıtlaSil
 2. aman Allahım nasıl bir emek bu !!! ellerinize sağlık bayıldımmmmmm !!!

  YanıtlaSil
 3. Hoşgeldin arkadaşım.Defalarca baktım nasıl muhteşem olmuşlar,saate bayıldım ellerine,gönlüne sağlık.
  Sevgilerimle..

  YanıtlaSil
 4. Thank you, this blog has added to my knowledge obat herbal utk sakit maag It's perfect

  YanıtlaSil