9 Mayıs 2013 Perşembe

Kuş evi - Bird house

Bugün canım sıkkın. Evde bir boya faaliyeti başlatmam gerekiyordu ama başlayamadım. Dün akşam babam aradı Marmaris'ten, düşmüş ayağını kırmış... Akşam üzeri denize gidiyormuş. Denize gitmek için dik merdivenler var ve o merdivenler kışın dalgalardan dolayı kırık dökük hale geliyor. İşte o merdivenlerden inerken ayağı kaymış, kendini yerde buluvermiş. Allahtan önemli bir kırık değilmiş ama ayağına basamayınca kendi başına hareket edemiyormuş. Koltuk değneği almışlar kullanamamış, bugün de tekerlekli sandalye edinmişler. 4-5 hafta demiş doktor iyileşme süresi için. Bir de alçı çıktıktan sonra bacağının tekrar gücüne kavuşması süreci var. Belki de en iyisi bir kaç günlüğüne yanlarına gitmek. 

I'm in a bad mood today. I was supposed to start a paint job in the house today but I couldn't. Last night my dad called from Marmaris to tell that he'de fallen down and broke his leg... He was going for a swim in the evening. There are steep stairs going down to the sea and in the winter because of the waves the stairs break. While he was going down these stairs he'de slipped and found himself on the ground. Fortunately it's not a bad broke but because he can't use one feet he can't move on his own. He wasn't able to use the crutches they bought so as of today they bought him a wheelchair also. The doctor told them that recovery will take 4-5 weeks and of course there is going to be a period for his leg to get the full ability back. Maybe it's a good idea for me to go for a couple of days. 

Bugün biraz daha iyi hissedebilmek için kendimi  attım atölye'ye ve bir kuş evli bahçe süsü yaptım. Terapi gibi. O kadar çok keçe artığım birikmişti ki bir kısmını tüketmek beni mutlu etti. 

In order to feel a bit better today I dashed down to my workshop and made a bird house garden ornament. Like therapy, as always... I had so many little pieces of scrap felt I was happy to consume some of them...16 yorum:

 1. Elinize sağlık Nilüfer Hanım.Çok şirin ve orijinal olmuş.

  YanıtlaSil
 2. Babana çok üzüldüm, Allah şifa versin. yaşlıların
  bir yerini kırmaları çok zor oluyor , iyileşmesi uzun sürüyor çünkü.
  Geçmiş olsun diyorum. ne güzel bir şey yapmışın, bahçeme ben de böyle bir şeyi
  kopya edeceğim galiba :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet haklısın, allahtan kafasını çarpmadı yada daha vahim bir kırık olmadı. Bende keyif aldım hem yapmaktan hemde bakmaktan dolayısıyla kesinlikle yap, eminim sende keyif alırsın... Sevgiler...

   Sil
 3. üzüldüm çok...
  bacak kırılması nedir iyi bilirim:(((
  yine de ucuz atlatılmış,pelvis kırığı değil en azından!
  geçmiş olsun,
  acil şifalar diliyorum...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet çok şükür, iyi dileklerin için teşekkürler...

   Sil
 4. babanıza çok geçmiş olsun .sıkıntılı kırık olayı özellikle belli yaşlardan sonra.çok dikkat etmesi gerekcek.acil şifalar diliyorum.
  kuş evi çok özgün ve şık olmuş.ellerinize sağlık..sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Artık dikkat etmek lazım ama nasıl? Teşekkürler...

   Sil
 5. ne guzel olmus tatlım artıkları da degerlendırmişsin...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ev dolup taştıkça artıkarı değerlendirmek bana da çok keyif veriyor.. Sevgiler...

   Sil
 6. canım geçmiş olsun..süreç uzun ...en kısa zamanda hemen toparlar inşallah...kuş evine de bayıldım:) ellerine sağlık...öpüyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şimdi bende senin blogunu okumuş ve yorum bırakmışken geri gönüpte seni burada görünce pek şaşırdım. İyi dileklerin ve güzel yorumun için teşekkürler...

   Sil
 7. Aman Nilüfercim çok geçmiş olsun Turan amcaya. Geçen sene Beysun teyze kolunu bu sene Turan amca ayağını kırdı. Aman böyle uzakta olduklarında insanın aklı hep onlarda alıyor. Allah daha beterinden saklasın. Bu el işleri de kafa dağıtmak için ideal gerçekten. Çok da güzel olmuş süsün:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kol ve bacak tan daha ötesine geçmesinlerde umarım... Bunun yazlıkta olması kötü oldu benim için, bu süreci sürekli yanlarında geçirme şansım yok, aklım kalacak dolayısıyla... Göreceğiz bakalım nasıl geçecek... Bir kuş evi ile kara bulutlarımı dağıttım ... sevgiler

   Sil